Teknoloji

Apple’ın aktif cihaz sayısı belli oldu

Apple durdurulamaz yükselişini sürdürüyor. Apple, 2 milyar aktif cihazı aştı.

elma

iPhone modellerinin yanı sıra AirPods modelleri, Mac ve MacBook modelleri, iPad modelleri, Apple Watch modelleri ve Apple TV modelleri gibi çalışmalar da bulunuyor.

Apple, teknoloji dünyasının en tanınan markalarının ortasında yer alıyor. Telefon, tablet, kulaklık ve laptop söz konusu olduğunda iş çeşitliliği açısından oldukça zengindir ve kullanıcılara çok çeşitli çalışma seçenekleri sunar. Şirketin aktardığı bilgilere göre aktif cihaz sayısı 2 milyarı geçti.

Apple, 2016 yılında aktif cihaz sayısında bir milyar sınırını aştı. 2020 yılında 1,5 milyar aktif cihaza ulaşarak başarılı satışlar gerçekleştirdi ve aktif cihaz sayısını hızla artırdı. Aktif cihaz sayısı artmaya devam ederek 2022’de 2 milyar eşiğini aştı.

Apple CEO’su Tim Cook, Aralık ayında 2 milyar aktif cihaza ulaştıklarıyla ilgili önemli bir kilometre taşını paylaştı.

Android cihazlarla kıyaslarsak Google’ın 2021’de paylaştığı bilgilere göre Android ekosisteminde 3 milyardan fazla aktif cihaz bulunuyor. Çin’de kullanımda olan Android cihazların Google Play mağazasına erişimi yoktur. Çin’deki cihazları da dahil ettiğimizde Android ekosistemindeki aktif cihaz sayısı 3 milyarı geçiyor.

haber-senpazar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu