Haber

Duma Sözcüsü Volodin: Ukrayna’nın karşı saldırısının başarı şansı yok

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma Lideri Vyacheslav VolodinTelegram kanalında yaptığı paylaşımda, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerikarşı saldırısının başarı şansı yok, NATO’nun ‘Barbarossa-2’ planıçöktüğünü belirtti.

Volodin, “Kiev rejiminin karşı saldırısı ikinci gününde. Zelenskiy, Stoltenberg ve Biden’ın bu konudaki sessizliği tesadüf değil. Başarı yok. Amaç ve hedeflere ulaşılamaz, hassasiyet azalır.

Ukrayna’nın karşı saldırısının Washington ve Brüksel tarafından ortaklaşa hazırlandığını vurgulayan Volodin, şu anda NATO’nun Rusya’ya karşı savaştığını ve Ukraynalıların sadece “tüketilebilir” olduğunu kaydetti.

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna’nın 4 Haziran sabahı Güney Donets istikametinde başlattığı geniş çaplı saldırının başarısızlıkla sonuçlandığını ve Ukrayna ordusunun püskürtüldüğünü açıkladı.

Ukrayna Savunma Bakanlığı, Bahmut (Artyomovsk) tarafında bir saldırı başlattıklarını açıkladı. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Michael podolyakSaldırının şimdi başlamadığını belirtti.

Bundan kısa bir süre önce Ukrayna makamları, “Planlar sessizliği sever”Kendisini operasyonlarla ilgili bilgileri ifşa etmemeye davet ettikleri bir resim yayınladı.

New York Times ise konuyla ilgili haberinde Ukrayna’nın büyük çaplı bir karşı saldırı başlatacağı zamanı ABD’ye bildirmediğini ancak Kiev’in son taarruz faaliyetini ve bir zaman çerçevesi belirlediğini bildirdi. bu çerçeveye uyulmuştur.

haber-hendek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu