Teknoloji

İmzalandı: Sony’nin anlaşması, Xperia telefonlar için tüm iddiaları sona erdiren anlaşma kapsamında yapıldı

Akıllı telefon denilince akla gelen isimlerin ortasında Apple, Samsung, OnePlus, Google, Xiaomi gibi firmalar yer alıyor. Sony ise muhtemelen birçok kişinin düşündüğü ilk on şirket arasında bile olmayacak.

Sony’nin telefon işinden çıkacağı birçok kez tartışılsa da bu hiçbir zaman gerçekleşmedi. ve bir süre daha kendi telefonlarını geliştirmeye devam etmeyi planlıyor gibi görünüyor.

Sony, cep telefonlarına güç sağlamak için Snapdragon platformlarını kullanmak üzere Qualcomm ile çok yıllı anlaşma yaptı . Bu anlaşma, iki taraf arasındaki mevcut bir anlaşmanın bir uzantısı olarak görünmektedir. Qualcomm yonga setleri, Sony’nin yakında çıkacak premium cihazlarında ve üst düzey ve orta sınıf akıllı telefonlarında kullanılacak.

Garip bir biçimde adlandırılan Sony xperia 1v Geçen ay tanıtıldı. Bu akıllı telefon Aslanağzı 8 Nesil 2 ve esas olarak fotoğrafçılar ve vlogger’lar için özellikler sunar. Bunlar nispeten az sayıda kullanım durumu olsa da Sony, kullanıcıların yüksek kaliteli fotoğraf ve görüntüler çekmesine yardımcı olmak için kamera teknolojisinden yararlanıyor. Örneğin Xperia 1 V, uyumlu Sony Alpha kameralar için monitör olarak kullanılabilir. Yine de Sony, üst düzey Xperia akıllı telefonları için önemli bir fiyat etiketine sahip.

Ayrıca şirket mayıs ayında orta sınıfta yer alıyor. xperia 10 v kez tanıtıldı. Bu telefon Snapdragon 695 yonga setine ve 60Hz, 1080p OLED ekrana sahiptir.

haberomerli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu